Menu
zdroj: Google maps

K vínku


Najužitočnejšie hodnotenie:

10/10 celkové hodnotenie pred 2 rokmi

"Krásne posedenie na terase priamo na brehu Štrbského plesa. Milá obsluha."

Nájdete v:

Koliba Patria
Štrbské Plesa 33, Okres Poprad - Zobraziť na mape


Ďalšie jedlá z týchto reštaurácií:

Podobné jedlá z rovnakej kategórie:


Hodnotenie jedla:

10/10 celkové hodnotenie

"Krásne posedenie na terase priamo na brehu Štrbského plesa. Milá obsluha."

10/10 celkové hodnotenie

"Chutné jedlo na peknom mieste. (Pôvodné)…"

10/10 celkové hodnotenie

"Pri návšteve Štrbského plesa vrelo odporúčam. Skvelá kuchyňa, milá obsluha.…"

8/10 celkové hodnotenie

"Príjemné miesto s výbornými domácimi slovenskými špecialitami. Ceny na lokalitu sú primerané. Jediné negatívum, že nikto nepovedal kuchárom, že sú v otvorenej kuchyni a je ich počuť. Niektoré slovné spojenia, ktoré odtiaľ vyšli sa nehodia ani do 5tej cenovej"

8/10 celkové hodnotenie

"Plus pre rýchlosť servírovania jedál 😊 (Pôvodné)…"

10/10 celkové hodnotenie

"Príjemná koliba hneď..."

Pri Štrbskom plese. Prijemný a úslužný personál. Jedlo nám chutilo. Čakanie okolo obeda trošku dlhšie, nakoľko tu bolo veľa ľudí.

10/10 celkové hodnotenie

"Milý, ústretový, priateľsky..."

Personal. Široká ponuka jedál, ktoré nielen dobre vyzerá, ale aj chuti. Možno ako malé minus beriem nevybudovany bezbariérový prístup na toalety.

10/10 celkové hodnotenie

"Príjemná koliba za..."

Ceny primerané miestu kde sa nachádza. Panenka bola výborná, jedlo veľmi chutné.

10/10 celkové hodnotenie

"Opäť sme na..."

Po čase vrátili do príjemnej drevenej Koliby, mám rád takéto prostredie. Hned po príchode sme mali volné miesta v režime OP. Jedlo po objednávke nám priniesli, prekvapivo veľmi rýchlo👍. Jedlo veľmi chutné, nič iné som ani nečakal, kedže ceny sú vysoké, detské Menu nieje, čo je škoda, ale kedze sú dávky dosť veľke, tak sa v pohode najedia 2 deti s 1 obeda, kedže palacinky nemajú👎. Určite každému odporúčam, príjemná obsluha.

10/10 celkové hodnotenie

"Prijemny casnik, dodrziavanie..."

Aktualnych covid opatreni, skvele jedlo! Maximalna spokojnost :)

8/10 celkové hodnotenie

"Super lokalita hneď..."

Vedľa plesa. Možné posedenie dnu aj vonku. Ceny boli v celku normálne. Jedlo bolo priemerné, ničím neurazilo no nebolo to ani nič extra . Obsluha veľmi milá. Pirohy boli super, ale pozor vnútri bola cibuľa.

10/10 celkové hodnotenie

"Prostredie nádherné, skvelá..."

Zastávka pri prechádzke okolo štrbského plesa, jedlo vynikajúce, personál milí a všímaví 👌👍

10/10 celkové hodnotenie

"Zastavili sme sa..."

Tu "načerpať pohonné hmoty" pri návšteve a obhliadke plesa. Majú skvelé bryndzové halušky a pozorný personál. 👍

8/10 celkové hodnotenie

"Krásna koliba,veľmi pekne..."

Zariadená aj z vnútra. Musím povedať,že ma veľmi prekvapila moderná kuchyňa v tejto kolibe aj čo sa týka servírovania. Veľmi mi chutil miešaný šalát s kuracím mäsom a panenkou ktorý bol podávaný s plackou. Mňam. Porcie boli dostatočne veľké a veľmi pekne naservirovane. Škoda,že som to zabudla odfotit. Jedine mínus dávam obsluhe ( myslím,že sa nehodí rozoberať kolektívne problémy na začiatku kuchyne, keďže to odtiaľ počuť k stolom). A to dokonca s použitými invektívami....

10/10 celkové hodnotenie

"Chodíme sem pravidelne,..."

Keď sme na výlete na Štrbskom plese. Vždy sme boli veľmi spokojní aj s kvalitou jedla, a porcie sú vyslovene obrovské. Rovnako obsluha je príjemná, reštauráciu odporúčam. Cena je primeraná lokalite.

10/10 celkové hodnotenie

"Rada by som..."

Vyzdvihla úctivé správanie personálu. S jedlom sme boli tiež nadmieru spokojní, bolo veľmi chutné. Interiér reštaurácie je veľmi pekný. Určite pri návšteve Štrbského plesa odporúčam.

8/10 celkové hodnotenie

"Na Štrbskom plese..."

Jeden z lepších podnikov, jedlo tradične chutné, dobré pivo a milá obsluha. Interiér je už vyžitý. Dlhodobo si držia vyšší štandard v kvalite jedla. Mohli by inovovať menu.

10/10 celkové hodnotenie

"Po dlhom case..."

Sme boli opakovane v Kolibe Patria a musim iba napisat, ze nam chutilo. Vsetko bolo naozaj chutne, cerstve, obsluha prijemna- nevtierava. Ceny su urcite primerane lokalite. Za nas davame 5☆

6/10 celkové hodnotenie

"Za mňa sklamanie…..."

Na to, aké luxusné miesto má tento podnik, je jedlo priemerné. Ceny neriešim, sú vysoké kvôli lokalite ale na druhej strane by som očakával chutnejšie jedlo. Halušky, ktoré podávajú by som sa neodvážil nazvať národným jedlom, zvlášť keď ide o Tatry, kde je plno turistov. No a kapustnica? Skúste radšej inú polievku z menu… Žiaľ, za nás dnes sklamanie 🤷‍♂️

10/10 celkové hodnotenie

"Výborné jedlo za..."

Primerané ceny, príjemný personál. Môžem dať jedine 5 hviezdičiek.

10/10 celkové hodnotenie

"Neni sa naco..."

Stazovat. Jedlo chutne, obsluha prijemna. Pivo som mal bohuzial iba nealko ale bolo ok.

8/10 celkové hodnotenie

"V rámci ponúkaných..."

Služieb, som využil možnosti stravovania v reštaurácii i kaviarničke... Bolo to posedenie v príjemnom prostredí.. Personál milý,ústretový i profesionálny.... Dobre som si pochytil na chutnom jedení i podaných nápojoch,nevynímajúc presso kávičke. Určite sa sem opäť vrátim. V letných mesiacoch, ponúkajú občerstvenie i špeciality,aj v krásnom vonkajšom prostredí.

8/10 celkové hodnotenie

"Kapustnica bola nič..."

Moc taká Kapustová polievka riedka nevýrazná. Panenka na šípkovej omáčke bola dobrá ale zjedol by som aj viac. Pečené pirohy s údeným kolenom boli výborné a pomerne veľká porcia. Všetko vylepšuje výhľad na Jazero. Určite odporúčam navštíviť jedli sme tu viac krát a boli sme vždy spokojný.

8/10 celkové hodnotenie

"Klasická pekná nová..."

Koliba, síce v netypickom avšak výnimočnom prostredí, situovaná priamo na brehu Štrbského plesa s úžasným výhľadom na panorámu Vysokých Tatier, Solisko, rovnomenný partnerský hotel a skokanský mostík. Keďže sa jedná o relatívne novú troj-podlažnú stavbu, okolie koliby je pekne upravené. Vstup do budovy je na 1. poschodí, pričom k nemu vedie bezbariérový prístup. Pred vstupom je priestranná terasa s množstvom sedenia, ktorá najmä v teplých mesiacoch poskytuje možnosť stolovania s neskutočným výhľadom. Stravovacia časť interiéru koliby je na dvoch podlažiach. Itinerár je tematicky ľudovo tradične ladený, miesta na sedenia je dostatok, avšak počas letnej turistickej sezóny ho tu nazvyš určite nebude, keďže koliba v danej lokalite má len málo konkurentov. Musím pochváliť originálnu výzdobu nad stolmi zo zvoncov s opaskmami, ktoré sú pretvorené aj na osvetlenie stola. Je to krásny ľudový prvok. Taktiež výzdobu dopĺňajú rôzne drevené doplnky, figúrky, koše, korýtka, džbány a masívny krb. Objednané jedlá hodnotím viacmenej pozitívne. Vyskúšali sme slovenský tanier, zložený z bryndzových halušiek a pirohov so slaninou a smotanou, kapustnicu s klobásou a smotanou, huspeninu s cibuľou, ktoré boli pekne servírované. Huspenina bola fajná, k nej dostatok cibule, octu i chleba, polievka tiež, akurát by som mal výhradu voči haluškám a pirohom. Síce cesto bolo poctivé zemiakové, jemné, taktiež slaninka spievala ódu na domáce prasiatko, no bryndze akosi v ten deň kuchárovi pochybilo, čo sa prejavilo aj v celkovej nevýraznej chuti. Ak sa bavíme o haluškách či pirohoch ako o slovenskej špecialite, tak v takejto lokalite, kde toto jedlo reprezentuje nielen región, ale aj krajinu, tu musí prevádzkovateľ koliby dbať na kvalitu a autentickú chuť najznámejšieho slovenského pokrmu, ktorého chuť pozná každý Slovák a každý cudzinec ju chce spoznať. Takže pre zhrnutie, nestačí len vynikajúca slaninka, cesto či smotana a pažítka... Za to žiaľ musí ísť hviezda dole. Sociálne zariadenia sú situované na prízemí, ku ktorým vedie schodisko hneď pri vstupe, sú pekné, udržiavané, čisté. Tu musím pochváliť, že v chodbe pred nimi je umiestnený prebaľovací pult, čo značí záujem prevádzkovateľa aj o komfort danej cieľovej skupiny. Obsluhu a personál hodnotím pozitívne, či už z hľadiska ochoty, prístupu, rýchlosti. Kolibe držím palce a želám množstvo spokojných zákazníkov, čo ale nie je samozrejmosťou a treba na to pamätať 😉🍀

10/10 celkové hodnotenie

"Varia tu chutne..."

Jedlo. Pocas obeda a večere maju plno a hrozí ze budete čakať na voľný stôl.

10/10 celkové hodnotenie

"Prostredie restauracie… Strbske..."

Pleso… proste krasa. Restauracia stylova koliba s prijemnou obsluhou. Jedlo, tradycne Slovenske speciality, pekne servirovane a perfektne pripravene a vychutene. Pochutnali sme si tu uz par krat a rad sa sen zase vratime. Prajeme vsetko dobre a dakujeme za prijemny zazitok.

6/10 celkové hodnotenie

"Jedlo vynikajúce ako..."

Vždy, len obsluha zlyhala na plnej čiare. Keď sme prichádzali ku kolibe začalo pršať a všetci hostia sediaci na terase sa presunuli dnu a obsadili stoly tak na polovicu. Personál nebol schopný nás usadiť k sediacim hosťom na voľné miesta. Všetko sme museli riešiť sami.

10/10 celkové hodnotenie

"Veľmi príjemné posedenie,..."

Vynikajúce jedlo, príjemná atmosféra v srdci našich hôr. Určite odporúčam!

10/10 celkové hodnotenie

"Velká spokojnosť.Jedlo výborné,pochutili..."

Sme si všetci.Ceny také tatranské ale stále v norme.Obsluha fajn len na účet sme čakali trochu dlhšie asi na nás zabudli.

10/10 celkové hodnotenie

"Nemám výhrady. Objednané..."

Jedlo bryndzové pirohy a kapustnica super pripravené, cola, minerálna, káva. Obsluha blesková, nás usadila ku stolu s príjemnou atmosférou. Hygiena tiež za 1.

10/10 celkové hodnotenie

"Príjemné miesto na..."

Posedenie po túre či prechádzke. Ceny OK, jedlo bolo pripravené rýchlo a obsluha tiež skvelá.

10/10 celkové hodnotenie

"Jedlo bolo skvelé. Obsluha..."

ústretová a milá. Cítili sme sa sa tam spokojne. Ďakujeme

10/10 celkové hodnotenie

"Krásne prostredie zvonka..."

Aj zvnútra, veľmi milí čašníci, výborné jedlo. Bez debát, odporúčanie

8/10 celkové hodnotenie

"Poloha ideálna, prostredie..."

Veľmi príjemné a v téme lokality. Personál zdvorilý, nie je čo vytknúť. K jedlu budem menej stručný, podčiarkujem len, že moje hodnotenie sa obmedzuje len na to čo som si objednal. Kurací vývar: riedky, vodavý, dominantná chuť: SOĽ...🤨 Bryndzové halušky: na pohľad halušky krásne, slovami Paľa Hammela "belostné". A v tom je práve ten problém...v tomto slovenskom národnom jedle, kde halušky majú byť zo zemiakov, a múky len nevyhnutné množstvo aby sa nerozvarili, by som čakal ozajstné halušky, a o 20-30% väčšiu porciu. Bryndze bolo dosť, čerstvá, s chuťou ako si ju pamätám. Škvarkami, do zlatova uškvarenými nešetrili, takže halušky boli naozaj chutné. Mrzí ma že som neochutnal aj strapačky s kapustou, kde ako vidím je priamo v popisku že sa jedná o (potato gnocchi), či sú naozaj zo zemiakov. Celkový dojem je sice dobrý, ale naozaj netuším, čo na porcii halušiek z múky stojí 10,50€. (neľutujem peniaze, len za ne chcem dostať to čo mám) Doma v Taliansku (a to hovorím s naprostou pokorou) si za 13€ dám obed v ktorejkoľvek trattorii s domácou kuchyňou, kde bude prvé jedlo, druhé jedlo, štvrť litra červeného vína, 0,5L vody a káva. Ceny na Slovensku sú viac než svetové, za služby ani nehovorím. To už ale samozrejme nie je vina koliby Patria. Dal by som 3,5 * ale nedá sa, takže 4.

8/10 celkové hodnotenie

"Guláš bol chutný..."

(mohol byť trošku hustejší, ale to je asi moja osobná preferencia). Porcia manžela bola trošku menšia, ale halušky a pirohy mu tiež chutili.

10/10 celkové hodnotenie

"Obľúbená reštaurácia na..."

Štrbskom Plese, ktorá si svoju kvalitu drží dlhé roky. Vždy keď sa chceme skvele najesť, ideme sem. Úžasné jedlo, skvelá obsluha. Určite sa vrátime.

8/10 celkové hodnotenie

"Obsluha príjemná, jedlo..."

Nám doniesli na stôl za cca 5min aj pri plne obsadenej reštaurácii, ceny sú rovnaké ako v každej reštaurácii. Halušky chutne domáce, bryndza chutná čerstvá. Na vyber mate aj zaujmavr pivá ktoré len tak hoci kde nenájdete

8/10 celkové hodnotenie

"Veľmi príjemná atmosféra,..."

Moc príjemní a ochotní čašníci, niekoľko krát sa prišli spýtať či je všetko v poriadku a či niečo nepotrebujeme 👍 Výborný vývar, šťuka a tvarohové pirohy. Halušky taký priemer, nenadchli ale neurazili. Čo nám trocha kazilo atmosféru bola zima, mali sme stôl naproti vstupným dverám a bol tam dosť prievan.

10/10 celkové hodnotenie

"Jedným slovom nádhera,..."

Ihneď po príchode nás usadila milá obsluha, ktorá sa nám po celý čas venovala. Jedlo bolo výborné kapustnica, šťuka, kuracie so šalátovou misou, k tomu pivko a limonada. Všetko top. Nádherné prostredie, gastronómia a milý personál, čo viac si priať. Určite sme neboli naposledy.

10/10 celkové hodnotenie

"Jedným slovom dokonalosť...."

Príjemne nás prekvapilo prostredie koliby. Nádhera !!! Dokonca mi v kuchyni vyšli v ústrety a spravili mi slovenský tanier bez slaniny. Bolo nás tu 5 a všetci sme boli nadmieru spokojný. Aj rýchlosť prípravy bola skvela. Určite sme tu neni posledný krát. Piešťany v Tatrách ❤️ (nestihla som všetky jedlá odfotiť aký sme boli hladný 😅)

8/10 celkové hodnotenie

"Komplet personal mi..."

Prisiel neprijemny, a brynzaky nato ze stali 12€ mi prišla mala porcia, priemernej kvality....cakal som nieco lepsie

10/10 celkové hodnotenie

"Podnik na výbornom..."

Mieste sme navštívili vo štvrtok večer. Príjemná atmosféra, pomerne málo zákazníkov, ochotný personál a dobrá ponuka chutného jedla i nápojov. Nech sa darí.

10/10 celkové hodnotenie

"Patria je veľká..."

Klasika Štrbského Plesa, ktorú všetci poznajú. Jedlo musí byť výborne, keďže aj počas sezóny tu je vždy plno a na voľný stôl čakáte niekedy aj 30 minút v dlhej rade. Chodíme tu už roky a nikdy nás nesklamali. Vždy sa sem radi vraciame a ďakujeme za všetko.

10/10 celkové hodnotenie

"Koliba Patria je..."

Určite najznámejšie gastro miesto na Štrbskom plese, s úžasným výhľadom a výbornou kuchyňou. Tradičného Slovenského jedla ako fazuľová polievka, guláš, pirohy alebo kačku vedia robiť skutočne chutné. Určite každému po zdravej prechádzke okolo plesa, odporúčam návštevu a dať si obed. Upozornenie: V silnej sezóne možné čakanie v rade na stôl 30-45 minút koly obľúbenosti / obsadenie podniku.

6/10 celkové hodnotenie

"Po príchode do..."

Reštaurácie sa dvaja čašníci opierali o pult, chrbtom k vchodu mali sme podla tabule čakať na usadenie, chceli sme si sadnúť vonku. Po cca 2 minútach státia si nás jeden čašník všimol a prišiel so strohým oznamom, že budeme čakať- nič viac. Na otázku ako dlho odpovedal že nevie, asi 15 minút. Ok beriem, hoci forma nebola vôbec prívetivá, čakali sme. Asi po 5 min. sa uvolnil vonku stôl, kde si sadli hostia, ktorí prišli po nás. Ked sme sa s nimi išli dohodúť a povedať že čakáme na stôl pred nimi, skočil nám do rozhovoru iný čašník- vyslovene s vetou " teraz vám do toho skočím ja", že usádzanie vonku nie je kontrolované, čo nám zabudol čašník pred ním oznámiť a odišiel. Teda prvý dojem s obsluhou bol zlý, následne bol síce čašník zdvorilý, ale základné veci ako- výmena popolníka, donesenie druhého jedla až potom, čo dojete polievku, boužial absentovali. Jedlo- bryndzové pirohy boli v poriadku, domáce no menej smotany. Kapustnica za mňa príliš mastná, ale niekomu môže vyhovovať. Prostredie je príjemné, no obsluha s ktorou sme prišli do kontaktu veľmi neprofesionálna a spolu s jedlom ktoré nebolo ničím výnimočné, už nemáme dôvod prísť znova.

Napíšte recenziu

Celkové hodnotenie - 5/10